• 11 września 2023
  • wyświetleń: 2688

Krzysztof Dudzik złotym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostw U16

W sobotę, 2 września w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (województwa: śląskie i opolskie). Złoty medal w biegu na 600m z wynikiem 1:29,80 zdobył reprezentant LKS Pszczyna Krzysztof Dudzik!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 2.09.2023 · fot. LKS Pszczyna

Tuż za podium, na czwartych miejscach, uplasowały się Weronika Sajdok w biegu na 1000mpprz (3:21,83) oraz Kinga Prządka w biegu na 600m (1:45,29). Piąte miejsce w biegu na 1000mpprz zajął Jakub Baczyński ustanawiając wynikiem 3:03,08 rekord życiowy.

Warto przypomnieć, że w/w zawodnicy są brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Sztafet - Mikst 4x600m U16.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 2.09.2023

Kolejny reprezentant LKS Pszczyna w mistrzostwach, Damian Pluta, zajął 10. miejsce w biegu na 300m z wynikiem 40,54.

Przed podopiecznymi trenera Joachima Helbika start w XVI Memoriale Jana Larysza, który odbędzie się 17 września w Pszczynie oraz w Mistrzostwach Polski U16 w dniach 23-24 września w Słubicach.